Blog

Xiaomi 20000 mAh Taşınabilir Şarj Cihazın Özellikleri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Blog    17 Şubat 2019
Yorum Yok

Xiaomi 20000 mAh Taşınabilir Şarj Cihazı PowerBank

Günümüzde çok yaygın olan ve neredeyse herkesin kullandığı teknolojilerden biri de akıllı telefonlar. Her yıl ekranları büyüyen akıllı telefonlara, yeni donanımların eklenmesi ve geliştirilmesi kaçınılmaz. Performans artışları, daha rahat kullanımlar da haliyle daha çok güç gereksinimi ortaya çıkarıyor. Gün ortasında yada dışarıda şarjınızın bitmemesi ve teknolojinin sürekliliği için  yeni bir teknoloji ile tanışıyoruz.

Bir süredir işimize sıkça yarayan taşınabilir şarj cihazlarından ve bu hafta Bim’in sattığı Xiaomi powerbank ürününü ele alan bir yazı ile karşınızdayız.

Xiaomi Taşınabilir Şarj Cihazı - 1

Şarj Cihazı PowerBank Özellikleri Neler?

Xiaomi firması dünyanın en iyi pil üreticileri sağladığı iş birliği ile ortaya çıkan 20000 mAh gücünde taşınabilir şarj cihazı ile piyasada ses getirdiğini söyleyebiliriz. Cihazın teknik özelliklerine baktığımızda ise; bütün cihazları desteklediği, cihazın ağırlığı 338 gram olduğudur.

Max. Çıkış gücü 5.1/3.6 amper değeri ile en üst seviyede şarj ettiği, üst seviye ısı koruma, şarjınızın tam dolu olduğu zaman uyarı vermesi, elektrik akımlara karşı koruma ve yüksek koruma teknolojisi ile enerji kayıpları için koruma sistemi ve PTC koruma, çizilmeye karşı dayanıklı, Li-Ion bataryaya sahip olması özellikleri mevcuttur.

Örnek olarak 8000 mAh bir taşınabilir şarj cihazı PowerBank’in 2000 mAh bir bataryaya sahip olan akıllı telefonu doldurma süresi örneğin 3 ile 3.5 saat arasındadır. Bu doldurma süresi içerisinde elektrik akım kayıpları, çevredeki elektriksel faktörler ve taşınabilir şarj cihazının PowerBank’ın kablosunda oluşan sorun ve deformeler gibi olumsuz etkenlere maruz kaldığı zaman bu süreç daha da uzamaktadır.

PowerBank Almadan Önce Nelere Dikkat Etmek Gerekli?

Taşınabilir şarj cihazı alırken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de çıkış gücü. Nedir bu çıkı gücü? Üzerinde bulunan usb portların telefonunuzu şarj ederken harcadığı amper cinsindeki güçtür. İlk zamanlar karşımıza hep 1 amper usb porta sahip şarj cihazları olduğu için kimsenin dikkatini çekmiyordu. Ancak hızlı şarj konusu piyasaya hakim olunca bilinçli tüketiciler artık 1 amper mi, yoksa 2 amper mi dikkat ediyor.

Örneğin 1 Amper çıkış gücüne sahip bir PowerBank, 2000 mAh değerindeki bir bataryayı ortalama olarak 2 saatte dolduruyorsa, 2 Amper çıkış gücüne sahip bir PowerBank aynı bataryayı 2 katı hızla şarj edebiliyor. Tabi taşınabilir şarj cihazının bu gücünü kullanabilmeniz için kullandığınız kablo da önemli. Kablonuz maksimum 1 amper gücü iletebilme özelliği varsa 2 amper powerbank kullanmanızın faydasını göremezsiniz.

Sonuç olarak piyasada taşınabilir şarj cihazı PowerBank alırken fiyat, performans ve özelliklerine de yukarıda değindiğimiz konuları göz önüne alıp karar vermenizin yararlı olacağınızı düşünüyoruz. ve bu yüzden aktuelurunkatalogu.com Bim’in satmış olduğu Xiaomi 20000 taşınabilir şarj cihazı PowerBank’ı öneriyoruz.

Şu an bu taşınabilir cihazı Bim mağazası satmaktadır. Bim 22 Şubat 2019 Aktüel Kataloğu 

Detaylı Bilgi Xiaomi Mi Sayfasına Gitmek için Buraya Tıklayın!

39 okunma

Etiketler : , , , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.